چارتر چیست ؟

* چارتر چیست ؟

چارتر به معنای دربست کردن است . عبارت « چارتر کردن » فقط برای پرواز به کار نمیرود بلکه برای هتل یا باقی وسایل نقلیه مسافرتی مانند : اتوبوس ، کشتی ، قطار و 000 به کار برده میشود . 

در اینجا ما درباره ی بلیط چارتر در حمل و نقل هوایی توضیحاتی ارائه میدهیم .

هر زمان یک شرکت و یا یک نفر ، تمام صندلی ها و یا بخشی از صندلی های یک هواپیما یا یک مسیر پروازی را سالیانه یا برای زمان معلومی اجاره کند ، گفته میشود آن پرواز را چارتر کرده است .

مثلا شما یک شرکت بسیار بزرگی دارید که تقریبا هفتاد نفر از کارکنانتان در طول هفته چند بار مثلا شنبه و سه شنبه ، به مقصدهای معینی سفر میکنند در این شرایط برایتان باصرفه تر است که پرواز را در روزهای شنبه و سه شنبه از یک شرکت هواپیمایی برای کارکنانتان چارتر کنید . 

چارتر کردن پرواز در صرفه جویی هزینه های شرکتها بسیار مؤثر می‌باشد .

 

* بلیط چارتر چیست ؟

بلیط چارتر توسط بعضی از دفاتر و شرکتهای خدمات مسافرتی فروخته می‌شود . بعضی از این دفاتر ، سالیانه یا برای زمان معینی تمام صندلی ها یا بخشی از صندلی ها ی بعضی مسیرهای هوایی را از شرکتهای هواپیمایی اجاره کرده و بلیط این پروازها را به مسافرین آن مسیرها می فروشند .

به این آژانس ها چارتر کننده اطلاق می‌شود و به شرکتهای هواپیمایی که تمام صندلی ها یا بخشی از صندلی های پروازش را اجاره می دهد ، چارتر کننده می گویند . بنابراین شما بلیط را به طور مستقیم از هواپیمایی خریداری نمی کنید بلکه از آژانس چارتر کننده خریداری می کنید و بهای بلیط چارتر را هم ، شرکت هواپیمایی تعیین نمی کند بلکه آژانس چارتر کننده ، آن را تعیین می کند . در این شرایط بهای بلیط چارتر ، در زمان محتلف و با توجه به شرایط چارتر کننده ، تغییر می کند .

در مناسبتها و زمانهای خاص مثلا فصل تابستان یا عید نوروز ، برخی از مسیرهای پروازی پرتردد می شوند ، پس پروازهای چارتر در این مقاطع زمانی برقرار می شوند .

 

* ویژگی های بلیط چارتر

یکی از مزیتهای بزرگ بلیط چارتر در متغیر بودن بهای بلیط است . یعنی با کمی حوصله می توانید بهترین گزینه ی ممکن را از نظر قیمت بلیط پیدا کنید . بیشتر اوقات آژانس‌های مسافرتی تلاش می کنند تا صندلی های چارتر شده ی خودشان را با سود کم به مشتری بفروشند . 

شما می توانید در فصل هایی که سفر کم می باشد بلیط هایی با قیمت های بسیار مناسب پیدا کنید . مثلاً در اسفند ماه که اکثر مردم برای سال جدید مشغول تدارک دیدن هستند و یا تمیزکاری و خریدهای عید دارند ، یکی از بهترین زمان ها برای خرید بلیط چارتر کیش می باشد .


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.